Папуги не лише наслідують звукам

Існує думка, згідно якій папуга, що «говорить», просто відтворює почутий набір звуків. Проте, тридцятирічне вивчення такої здатності наших пернатих друзів показує зворотне. Виявляється, папуги можуть вирішувати прості лінгвістичні завдання на рівні 4-6 річних дітей, і навіть комбінувати завчені слова в нові одиниці.

У слонів відмінна пам'ять

Мозок слонів - найбільший серед ссавців, його вага складає близько 5 кілограмів. Хоча заміряти інтелект у тварин дуже складно (це важко зробити і у людей), проте співвідношення маси мозку і тіла наближається до аналогічного показника в шимпанзе, що свідчить про високі розумові здібності. Принаймні, останні дослідження доводять відмінну пам'ять у цих гігантів.

Унікальна кровоносна система жирафи

Оскільки мозок жирафи підноситься над власним тілом на висоту 5 метрів, постає проблема кровопостачання мозку. Виявляється, аби доставити кров на таку висоту, у жирафа є серце, вдвічі сильніше, ніж, наприклад, у корів; специфічна будова вен запобігає різкому приливу крові при опусканні голови вниз. А аби кров не застоювалася в ногах, у жирафа шкіра на ногах незвичайно натягнута. Ось природа постаралася!

Альтруїзм в природі

Багато хто думає, що в дикій природі немає місця альтруїзму між тваринами, оскільки в умовах природного добору виживає найсильніший. Проте, вчені наводять безліч прикладів, доводячи зворотне. Наприклад, нещодавно вдалося довести, що пташенята багатьох видів птахів видають спеціальні звуки, що оповіщають своїх родичів про те, що знайдена їжа. На фотографії - сурікати, найбільш альтруїстичні товариші.

Кроти зовсім не сліпі

Дослідження останніх років спростували існуючу думку про те, що кроти сліпі, оскільки живуть під землею. Насправді, у кротів досить гострий, хоча і обмежений, зір. А побачене кротом світло, служить знаком небезпеки, адже проникнення світла для нього означає не що інше, як те, що в нору проник хижак.

Взимку для бобрів в добі - 29 годин

Коли настає зима, бобри стають справжніми «домосідами», адже вони зовсім не виходять зі своїх темних нір, що складаються з мулу і дерева. У теплу пору року ці нічні тварини виходять з житла із заходом сонця, а приходять зі світанком. Проте в темних норах взимку у бобрів збивається добовий режим, і для них в добі «вміщається» 29 годин.

Як птахи орієнтуються в польоті?

Я думаю, багатьом цікаво, як же птахам вдається без карт пролітати тисячі кілометрів і безпомилково потрапляти в призначений пункт. Виявляється, для орієнтації птахи використовують «вбудовані» матір'ю-природою феромагніти, за допомогою яких вони орієнтуються по магнітних полях планети. Крім того голуби, наприклад, здатні запам'ятовувати прикметні особливості на землі, по яких і орієнтуються.

Китове молоко жирніше від людського в 10 разів

І як це матері-кити примудряються вигодувати дитинчат завдовжки близько 10 метрів? Це й справді нелегко: мати скороченнями спеціальної мускулатури випліскує молоко в рот дитинчаті, яке подібно до людської дитини з самого народження уміє триматися за сосок (у китів вони є!). А молоко китів приголомшує своєю поживністю, адже за день китиня набирає до 90 кілограмів!

Навіщо крокодили ковтають камені?

Крокодили наповнюють свої шлунки не лише тваринами, яких спіймали, але і каменями. Вірніше, саме тому, що в раціон звичайного крокодила входять черепахи, риба, птахи, жирафи, буйволи і навіть леви, крокодилові необхідні в шлунку камені, аби всю цю їжу перетравити. Крім того, камені служать баластом при зануренні під воду.

Біологія цікаві факти

Біологія — система наук, що вивчає життя в усіх його проявах й на всіх рівнях організації живого, про живу природу, про істот.

Термін «біологія» вперше вжив 1797 р. німецький професор анатомії Теодор Руз, пізніше 1800 р. термін застосував професор Дерптського університету Фрідріх Бурдах, а 1802 р. — Жан Батист Ламарк і Лудольф Тревіранус.

Загальна кількість біологічних видів, що мешкають на нашій планеті, оцінюється вченими в 8,7 млн., а відкрито і класифіковано з них на даний момент не більше 20% від цього числа. Причому якщо число описаних наземних рослин становить 72% від максимуму, то у наземних тварин цей показник дорівнює 12%, а у грибів — 7%.

Анатомія: цікаві факти

— Маса скелета людини становить близько 11 кг.

— В організмі людини налічується близько 600 різних м’язів.

— Якби всі м’язи людини напружилися, вони б викликали тиск, рівний приблизно 25 т.

— Треновані люди здатні вдихнути 5-7 л повітря.

— Під час куріння сигарети насичення крові киснем знижено до такої величини, яка спостерігається на висоті 1500 м. Над рівнем моря.

— В історії медицини відомий донор, який за своє життя здавав кров 624 рази.

— Печінка за 1 годину пропускає через себе більше 100 л крові.

— Тонкість сприйняття смаку залежить від температури їжі. Найгостріше сприймається смак при 24 градусах С.

— Довжина кишечника людини перевищує довжину тіла в 3-4 рази.

— Вода становить 80% маси тіла дитини і 70% маси тіла дорослої людини.

— Здоровий людський організм виробляє приблизно 0,5 л. сліз на рік.

— В організмі людини більше 400 лімфатичних вузлів.

— В організмі людини 4,5-6 л. крові та 1-2 л. лімфи.

Ботаніка: цікаві факти

— Відомі всім гриби виростають за 3-6 днів, гинуть через 1-14 днів. Гриби, що входять до складу лишайника живуть до 600 років.

— Хвоїнки ялинки живе на дереві 7-9 років, після чого падає, і на її місці виростає нова.

— Рослини- хижаки мешкають на грунтах, бідних мінеральними солями. Усього їх налічується близько 500 видів. Найбільш відомі: росичка, венерина мухоловка, непентес, росоліст,

— Одна рослина росички за день здатна переварить кілька десятків комах.

— Найдрібніша квіткова рослина — вольфія бескорневая. Розмір її всього близько 1 мм.

— Гігантський кактус висотою 15-20 м. Містить до 3 тис.л. води і може обходитися без неї до двох років.

— Ліси на планеті зникають зі швидкістю 20 га в хв.

— Помідори потрапили в Росію в 1850р.

— Сірники традиційно виготовляють з одного виду осики.

Зоологія:

цікаві факти

— Діаметр найменшою тваринної клітини 4 мкм.

— Найотруйніша медуза у світі — австралійська морська оса. Після дотику до її щупальцям людина помирає через 1-3 хв., Якщо не настигне медична допомога.

— П’явка вагою 2 гр може висмоктати 8-15 мл крові.

— Розмах гігантського японського краба досягає 3 м.

— Комахи щорічно пожирають 25-30% світового врожаю. — Найбільші у світі мурахи живуть в Африці. Довжина тіла робочого мурашки становить 33мм.

— Найбільшим серед жуків вважається жук-геркулес, що досягає довжини 15 см.

— На планеті мешкає близько 650 видів жаб.

— Лелеки під час перельотів періодично можуть засинати на льоту на 10-15 хв.

— Страус — єдиний птах, що має сечовий міхур.

— Довжина іклів самця моржа досягає 60-80 см.

— Добова порція молока блакитного кита — 200-300 л.

Джерело: http://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-biologiyu/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Цікаві факти про рослини

http://1.bp.blogspot.com/-8jNWJiWj_ko/Vp4GKn9qMvI/AAAAAAAAAy0/X9CNIikXQNM/s1600/i%2B%25282%2529.jpg

Баобаб - це дерево, що росте в африканських саванах. Баобаб є одним з найбільш товстих дерев у світі - при середній висоті в 18-25 м окружність його стовбура становить близько 10 метрів. Найбільші екземпляри цих видів дерев досягають до 40-50 метрів в обхваті. За різними оцінками тривалість життя баобабів коливається від 1000 років до 5500 тисяч років. Настільки велика різниця пояснюється відсутністю річних кілець, за якими можна достовірно обчислити вік дерева. Всі частини баобаба в даний час дуже активно використовуються людиною.Через великі запаси води деревина баобаба зазвичай загниває, і стовбур стає порожнистим. Інколи там живуть люди. Відомий випадок, коли баобаб служив автобусною зупинкою, він вміщав до 30 чоловік.

http://3.bp.blogspot.com/-Ta0yhVqrsbs/Vp4JbB4G0YI/AAAAAAAAAzA/KEXOGfRFCAQ/s320/a44112a4d1840c0b7ffc353d5e6a2c41_i-3863.jpg

В Індії росте дерево кеппел. Його плоди настільки запашні, що у людини яка їх покуштувала, піт набуває запаху фіалки. Цим активно користуються місцеві дон-Жуани.

Плоди кеппела розміром з яблуко, покриті товстою шкірою і мають солодку і соковиту м'якоть. За смаком вони нагадують манго і виноград. Ростуть на стовбурі дерева невеликими групами.

http://3.bp.blogspot.com/-NgJ_NBV40lc/Vp4FAPynuCI/AAAAAAAAAyo/ezjs1tkIMZU/s320/945e85d91bbfb45087dbfe675ce6e5dc.jpg

На Аравійському півострові і в Південно-Західній Азії є рослина, яку називають «квіткою сміху». Її насіння розміром з горошину здатне викликати у людини безпричинний сміх на 30 хвилин, після чого людина спокійно і безтурботно засинає. Лікарі-стоматологи дають "зерна сміху” хворим з алергією на новокаїн.

http://3.bp.blogspot.com/-L6tnP2sNrgo/Vp4ObxbQ5dI/AAAAAAAAAzQ/k_iBwl6I3SI/s1600/%25D0%25B7%25D0%25B0%25D0%25B3%25D1%2580%25D1%2583%25D0%25B6%25D0%25B5%25D0%25BD%25D0%25BE.jpg

Тюльпанове дерево (ліріодендрон тюльпановий) вражає не лише своєю назвою, а й розмірами. Його висота може сягати 30 метрів, а діаметр — 2 метрів. Дерево має дуже розкішну крону, розмір якої іноді буває до 27 метрів. Таку назву воно отримало за дуже своєрідну форму цвіту. Коли дерево цвіте, складається враження, що на ньому багато-багато тюльпанів. У Північній Америці цю рослину вважають найбільш медоносним деревом. Найбільше їх в Аргентині, Австралії, Південній Африці, здебільшого в парках. У нас тюльпанові дерева вирощують у ботанічних садах та Криму.

http://3.bp.blogspot.com/-AWUBUaMxsOY/Vp4TIhH0s-I/AAAAAAAAAzc/sGEyLiH7IuA/s1600/i%2B%25283%2529.jpg

Цукеркове дерево цілком заслужило свою назву.На його гілках дійсно зростають своєрідні «цукерочки». Правда, це не плоди, а гілочки-плодоніжки – коричневого кольору, химерно зігнуті, ледве тонше олівця. Вони містять до 40% фруктози, дуже солодкі і за смаком нагадують родзинки. Самі ж плоди цукеркового дерева дрібні і жорсткі. Цукеркове дерево часто, особливо в Китаї і Японії, вирощують як декоративну рослину, а також для отримання солодощів. У Китаї його плодоніжки вважаються ліками проти алкоголізму. Деревина цукеркового дерева має красивий колір і малюнок і використовується у виробництві меблів і музичних інструментів.

http://3.bp.blogspot.com/-k5pRX9W1rEo/Vp4U0gDpUwI/AAAAAAAAAzo/4Hw2Tji4BFI/s1600/i%2B%25284%2529.jpg

Суничник або Суничне дерево (Arbutus), рід дерев або кущів з родини вересових. Має яскравочервону навесні і восени кору, листки на зиму залишаються зеленими. У південному Криму поширений дикорослий вид — суничник дрібноплодий (Arbutus andrachne), дерево 5-12 м, яке має їстівні, але несмачні плоди, і часто культивується як декоративне дерево. Також там зустрічається суничник великоплідний (Arbutus unedo), сирі або варені плоди якого їстівні, з них виготовляють спиртні напої

http://3.bp.blogspot.com/-hlu55i8MAGE/Vp4WcHoVymI/AAAAAAAAAz0/ChEhx0HS4KE/s1600/images.jpg

Молочне дерево або бросіум корисний виділяє молочний сік, але, на відміну від молочних соків інших рослин, він не отруйний, а цілком їстівний і смачний. Складається переважно з води (57 %) і рослинного воску (37 %), на частку цукрів і смол припадає 5—6 %. На відміну від справжнього молока, молочний сік молочного дерева має густішу в'язку консистенцію і бальзамічний аромат. Це «молоко» не псується протягом тижня навіть в умовах тропічного клімату, добре змішується з водою в будь-яких пропорціях, при цьому не згортаючись. Воно широко уживається місцевим населенням в їжу як заміна коров'ячому молоку. При кип'яченні на його поверхні виділяється віск, що йде на виготовлення свічок і жувальної гумки.

http://3.bp.blogspot.com/-qImfxQO0Vss/Vp4Y9XyeIqI/AAAAAAAAA0A/esyOJuVbY90/s320/breadfruit-foods-photo-1.jpg

Хлібне дерево — важливе джерело харчування. М'якоть дозрілих плодів (суплідь) хлібного дерева печуть, варять, сушать, зацукровують, їдять сирим і навіть, розминаючи і розтираючи, роблять з неї тісто для своєрідних «млинчиків». Подібно бананам, недостиглі плоди використовуються як овочі, а зрілі, солодші — як фрукти. Про зрілість плодів свідчать крапельки латексу, що проступають на його шкірці. На смак смажені плоди нагадують швидше картоплю, ніж хліб. Свіжа м'якість швидко псується, але сухарі з хлібного дерева зберігаються дуже довго, до декількох років. Мешканці Полінезії (Самоа) винайшли спосіб надовго запасати плоди хлібного дерева. Їх чистять, розрізують, потім щільно завертають в листя банану і заривають. Плоди переброджують, перетворюючись на тістоподібну масу, але не гниють, залишаючись їстівними впродовж декількох років. Цю масу потім завертають в листя геліконії і смажать на кокосовій олії. Батьківщиною хлібного дерева вважається Нова Гвінея, звідки полінезійці завезли його на острови Океанії


Що пов’язує кукурудзу йбамбук?

http://4.bp.blogspot.com/-smK0TrRZULo/Vp4CUrwanxI/AAAAAAAAAyc/XTUO7hoKMYM/s320/1682503-poster-1280-corncrop.jpg

За своїми родовими зв’язками кукурудза, як це не дивно, родичка пшениці, рису, бамбуку - представників родини Злакові (Poaceae). Ця родина включає близько десяти тисяч видів, що поширені досить рівномірно майже по всій Землі, крім територій, вкритих кригою, тому їх можна побачити як у тропіках, так і в арктичній зоні. Не дивно, що й посіви кукурудзи можна знайти майже в усіх тропічних, субтропічних і помірно теплих районах обох півкуль, але центром походження кукурудзи все ж таки вважають Америку. У деяких країнах, таких як Перу, Мексика, вона відома з дуже давніх часів. Решткам початків, знайдених у печерах Мексики, 3400–5000 років. Одним із прадавніх родичів кукурудзи можна вважати поширену в Мексиці рослину-бур’ян теосинте мексиканське (Euchlaena mexicana). Зовні ця рослина схожа на кукурудзу, але замість звичного початку вона має дворядний колос. Сам рід кукурудза (Zea mays) включає в себе декілька ботанічних груп, що виділяють за особливостями будови й консистенції зернівок: кукурудза, що лопається, кремениста, солодка цукрова, крохмалиста тощо

Кiлькiсть переглядiв: 199

Коментарi

  • Asoymourbutt

    2017-10-02 23:39:32

    By dealing together, you both can address problems of self-esteem and mutual trust. Once you discover the best natural options, you are able to again have full control over your sexual pleasures....